Fra styremøte i Lillesand Sjømannsforening 04.03.2025 kl. 14.00
Tilstede (og stemmeberettigede):
Thorbjørn S. Andersen, Tore Jan Clausen, Knut Anonsen, Øystein Børresen, Arild Vindi, Dag Sørensen.
Ikke tilstede:
Carl Jon Hansen, Jan Erik Tandberg og Lars Erik Pettersen.
Formannen åpnet med å ønske velkommen, det fremkom ingen kommentarer til innkallingen, sakslisten eller protokollen fra forrige møte.
Sak nr. 04-22 – Aktivitetsplan
Ny plan er utarbeidet for 2025. Følgende ble gjennomgått på styremøtet:
Månedsmøte arrangeres torsdag 27. mars kl. 1900 i foreningens lokaler: Foredrag «Avtrykk fra de syv hav» v/Gaute Molaug. Meny: Ris og curry. Pris: Kr. 250,- inkl. en drikke enhet. Påmelding på vår hjemmeside.
Sak nr. 02-23 – Minnesamlingsprosjekt KUBEN
Det blir en stor utstilling om skipsfartens historie på Kuben i 2027. LSF deltar som medarrangør i delprosjekter fremover.
Sak nr. 05-23 – Jubileumsarrangement 2025
Festen arrangeres på Vertikalen lørdag 11/10-25. Styret kommer tilbake med mer informasjon når det nærmer seg.
Eventuelt
Arild Vindi informerte fra styremøte i Verven Kystkultursenter. Verven dagen arrangeres lørdag 23. august.
Videre tok han opp «aktivitet» på vår hjemmeside hvor det ligger ute mye gammelt og lite nytt stoff. Styret anmoder alle medlemmer å sende aktuelt stoff til sekretær som kan videre formidle til hjemmesiden, både tekst og bilder.
Thorbjørn Andersen informerte at kommunen frafaller leie for lokalet vi bruker i Tollboden samt ny kontrakt for leie av det lokalet og lokalet i Nygårds gaten.
Neste styremøte er tirsdag 1. april kl. 1400.
Møtet hevet kl. 15.05.
Knut Anonsen
Sekr.
Legg igjen en kommentar